Konsumersi.pl to serwis prowadzony przez Fundację Konsumentów. Fundacja to niezależna organizacja konsumencka, która powstała w 2013 roku. Jesteśmy grupą ludzi, której zależy na pomocy konsumentom. Naszą misją jest wzmocnienie pozycji konsumentów oraz umożliwienie im podejmowania świadomych decyzji, które odpowiadają ich rzeczywistym potrzebom. W ramach prowadzonej przez nas Infolinii Konsumenckiej w latach 2015-2021 udzieliliśmy ponad pół miliona porad prawnych (finansowana przez UOKiK). Ponad 90% osób uznawało poradę otrzymaną od naszych prawników za pomocną w rozwiązaniu ich problemu, a o wysokich kompetencjach zespołu było przekonanych aż 95% konsumentów (dane z niezależnego badania satysfakcji). Fundacja Konsumentów jest członkiem trzech międzynarodowych organizacji, które zrzeszają wybrane organizacje konsumenckie na całym świecie, więcej o nas możesz przeczytać na stronie tutaj.

Serwis Konsumersi.pl to kontynuacja naszej wysokiej jakości usług dla konsumentów. Celem serwisu jest nawiązanie dialogu pomiędzy firmą a jej klientami i wspólne znalezienie polubownego rozwiązania sporu. Konsumersi.pl ​​umożliwia konsumentom wysłanie wiadomości e-mail bezpośrednio do firmy, z którą mają różnicę zdań. Szybkie rozwiązanie pomaga zadbać o dobrą reputację firmy i podkreśla wysoką jakość obsługi klienta. Pokazuje konsumentom, że firma jest zaangażowana w rozwiązywanie problemów napotykanych przez swoich klientów.

Serwis powstał jako część działania, które otrzymało dofinansowanie w ramach dotacji operacyjnej z Programu Konsumenckiego Unii Europejskiej (2020-2025).