Długo czekaliśmy na przyjazd naszego ulubionego artysty do Polski. Gdy tylko ruszyła sprzedaż biletów na koncert, od razu je kupiliśmy online na popularnej platformie sprzedażowej. Po kilku dniach przypomnieliśmy sobie jednak, że w dniu wydarzenia mamy ważny wyjazd służbowy. Czy w takiej sytuacji możemy skorzystać z prawa do zwrotu biletów w ciągu 14 dni od zakupu?
Bilety na wydarzenia kulturalne, sportowe i rozrywkowe – czy istnieje możliwość ich zwrotu?
Jako konsumentom, czyli osobom fizycznym kupującym coś od przedsiębiorcy w celach prywatnych, przysługują nam pewne prawa. Możemy np. zwrócić w ciągu 14 dni towar zakupiony w sklepie internetowym (więcej o tym tutaj). A co z biletami na koncert, które kupiliśmy przez internet? Czy również możemy się rozmyślić i zwrócić je w ciągu 14 dni?
Niestety, bilety na wydarzenia kulturalne, sportowe i rozrywkowe, które mają określoną datę, nie podlegają prawu do zwrotu w ciągu 14 dni od zakupu. Jest to jeden z wyjątków przewidzianych w ustawie o prawach konsumenta. Warto jednak sprawdzić, czy sklep sprzedający bilety ma swoją własną politykę zwrotów, ale nie jest to obowiązkowe i zależy od dobrej woli sprzedawcy.
Sprzedawca na swojej stronie internetowej przewiduje zwrot biletów, ale odmawia przyjęcia naszego zwrotu – co robić?
Co możemy zrobić w sytuacji, gdy na platformie sprzedającej bilety jest informacja o możliwości zwrotu, lecz sprzedawca tego nie respektuje?
Spokojnie! W przypadku skomplikowanych spraw, w których nasze roszczenia są zasadne, pomocą służy nam miejski albo powiatowy rzecznik konsumentów.
Polecamy też nasz serwis Konsumersi.pl. Umożliwia on bezpłatne i szybkie zgłoszenie sprawy do firmy, a także upublicznienie jej, co wzmacnia pozycję konsumenta i pomaga w osiągnięciu porozumienia. Skorzystanie z serwisu Konsumersi.pl jest proste, nie wymaga wiedzy prawnej, a wypełnienie przygotowanego formularza zajmuje tylko kilka minut. Wystarczy kliknąć w przycisk poniżej: